EJOIN GO - Dizajn manuál

Dizajn manuál: Návrh firemného designu od prvkov drobnej architektúry po komplex

EJOIN GO - Dizajn manuál v skratke:

Lokalita:
Slovensko
Klient:
Ejoin, s.r.o.
Úžitková plocha:
– m2
Projekt:
2023
Autori:
Ing. Ivan Bagin, Ing. Cyprián Gura, Ing. arch. Lucia Trnková, Ing. arch. Filip Krajč, Ing. arch. Anna Ženčák Kubuláková
Spolupráca:
Realizácia:

Architektonický návrh pre sieť nabíjacích staníc ejoin GO je medzníkom nielen pre nás, architektov Tatra Ateliéru, ale aj pre komunitu fanúšikov a užívateľov elektromobility. 

Koncept nabíjacích staníc ejoin GO má víziu nielen maximálne naplniť požiadavky klientov, ale aj prevýšiť očakávania tých najnáročnejších. Má byť bránou budúcnosti k objavovaniu a naplneniu dokonalého komfortu pri používaní elektromobilov. Ak vám „architektúra“ (presnejšie vstupný portál) elektrostaníc nápadne pripomína hlavnú scénu z vedecko-fantastického seriálu „Hviezdna brána“ alebo „Stargate SG-1“ z roku 1997, tak vám nič neušlo.

Ejoin GO nie je bežný architektonický objekt, aký sme niekedy predtým projektovali. Stanice ejoin GO sú aj stavbou – aj nie, pretože v malých mestských častiach môžu byť len parkovacím miestom s nabíjačkou a totemom s informáciami. Stanice ejoin GO sú zároveň koncipované ako plnohodnotné objekty služieb: moderné kaviarne, voňavé pekárne a predajne slovenských domácich špecialít, kde môže klient efektívne využiť čas nabíjania svojho elektromobilu.

Architektonická štúdia navrhuje pre sieť staníc niekoľko levelov prevedenia. Základné piliere architektúry všetkých levelov si zakladajú na oblých tvaroch – oblúkoch a poloblúkoch. Zelená farba prezentuje dynamiku, rast, ekologické princípy a zelené technológie. V protiklade s bielou farbou dostávajú nabíjacie stanice moderný a svieži kolorit. Architektonický návrh komponuje budúcnosť nabíjania elektromobilov na každej úrovni: na prístreškoch a strechách je zeleň a fotovoltika, státia pre elektromobily sú zatrávnené, prístup k nabíjacím staniciam je pohodlný aj pre imobilných klientov, dostupné sú samočistiace toalety či vždy pripravené automaty na výdaj občerstvenia v dizajnových kaviarňach.

Architektonický návrh ponúka tri levely nabíjacích staníc odvodené od lokácie a priestorových možností projektu. Prvý level navrhuje riešenie pre nabíjacie stanice v podzemnej garáži, v existujúcich mestských a sídliskových parkoviskách a ponúka riešenie aj v rámci parkovísk nákupných centier a hypermarketov. Nezameniteľným spoločným emblémom všetkých návrhov je svetelný prvok nad nabíjačkou signalizujúci stav nabitia elektromobilu. V podzemnej garáži je to dizajnové svietidlo na strope a v pamiatkových rezerváciách ide o vkusný svetelný pilón. V exteriéri na mestských parkoviskách je tento svetelný prvok vo forme objektu prestrešenia, spĺňajúci aj funkciu ochrany nabíjacej stanice a komfortného užívania v každom počasí. Prístup k nabíjacej pozícii je pohodlný a jednoduchý pre každého klienta.

Riešenie v druhom leveli prináša do konceptu ďalšie komfortné prvky pre klienta. Okrem prístupnej a prakticky riešenej nabíjačky obsahuje aj ďalšie doplnkové služby pre užívateľov elektromobilov: vysávač, kompresor, prvky na jednoduché umytie skiel a prípadne možnosť samočistiacich toaliet. Konštrukcia a prestrešenie nabíjacej pozície sú navrhnuté modulovo, aby sa zabezpečila variabilita a aplikovateľnosť v rôznych situáciách (samostatné moduly, rozvolnené uloženie modulov na stiesnenom pozemku, paralelné radenie modulov, sériové či komplexné riadenie modulov pre väčšie množstvo vozidiel). Informačný totem – banner, aký poznáme z tradičných staníc na pohonné palivá, informuje z veľkej diaľky klienta o službách a cenníku. Značenie pre kamiónové stojiská vo forme totemu zase informuje klienta stanice o stave nabíjania vozidiel v percentách na jednotlivých státiach a o čase ukončenia nabíjania. Ejoin GO myslí na efektivitu a dynamiku, myslí v budúcom čase.

Architektonická štúdia v treťom leveli zahŕňa okrem nabíjačiek aj niečo úplne nové – objekt, ktorý v plnom rozsahu umožňuje klientovi stanice oddýchnuť si alebo sa občerstviť. Vstupný portál do budovy je zdanlivým manifestom budúcnosti luxusných nabíjacích staníc pre elektromobily. Interiér objektu obchodu a zároveň kaviarne sme navrhli vo farbách zelenej, bielej a zemitej hnedej. Súčasťou riešenia sú efektívne samoobslužné automaty, ktoré plnohodnotne zastúpia chýbajúci personál v neskorých  večerných hodinách kaviarne a pekárne. Ďalšími modernými prvkami sú LED obrazovky, ktoré informujú o aktuálnom stave nabitia elektromobilu každého čakajúceho klienta v interiéri.

Architektonická štúdia pre sieť staníc Ejoin GO prináša zadávateľovi projektu komplexné riešenie v rôznych situáciách a pozíciách v rámci lokácie. Pri navrhovaní sme venovali čas drobným detailom v službách či sofistikovanému a nezameniteľnému dizajnu, ktorý bude symbolom odlišnosti v pozitívnom zmysle slova.

Cenová ponuka na vyžiadanie

S radosťou sa pozrieme na Vašu víziu stavby a ponúkneme Vám odbornú cenovú ponuku v krátkom čase.

Kontatujte nás →